Канал 5

Safety: Low trust score
Year Founded: 2021
Global Traffic Rank: 165,495
Estimated Worth: $75,600
Category: News and Media

Канал 5 телевизија како една од водечките телевизиски куќи во Македонија, од 1998 година на малите екрани до гледање онлајн денес, известува за најновите вести од Македонија, регионот и светот.Domain summary

Last updated
2021-06-09
Domain label
kanal5
Domain extension
com.mk
Global Traffic Rank
165,495
Statvoo Rating
F
Trust Score
Low Trust Score
Estimated worth
$75,600
Estimated daily income
$126
Estimated monthly income
$3,833

Frequently Asked Questions (FAQ)

Q: When was Kanal5.com.mk registered?
A: Kanal5.com.mk was registered 1 month, 3 weeks, 2 days, 9 hours, 5 minutes, 28 seconds ago on Wednesday, June 9, 2021.
Q: When was the WHOIS for Kanal5.com.mk last updated?
A: The WHOIS entry was last updated 1 month, 3 weeks, 2 days, 9 hours, 5 minutes, 28 seconds ago on Wednesday, June 9, 2021.
Q: What are Kanal5.com.mk's nameservers?
A: DNS for Kanal5.com.mk is provided by the following nameservers:
 • vita.ns.cloudflare.com
 • keenan.ns.cloudflare.com
Q: Who is the registrar for the Kanal5.com.mk domain?
A: The domain has been registered at .
Q: What is the traffic rank for Kanal5.com.mk?
A: Kanal5.com.mk ranks 165,495 globally on Alexa. Kanal5.com.mk has a Low Trust Score, and a Statvoo Rank of F.
Q: How many people visit Kanal5.com.mk each day?
A: Kanal5.com.mk receives approximately 10,103 visitors and 50,515 page impressions per day.
Q: What IP address does Kanal5.com.mk resolve to?
A: Kanal5.com.mk resolves to the IPv4 address 172.67.70.139.
Q: In what country are Kanal5.com.mk servers located in?
A: Kanal5.com.mk has servers located in the United States.
Q: What webserver software does Kanal5.com.mk use?
A: Kanal5.com.mk is powered by CloudFlare webserver.
Q: Who hosts Kanal5.com.mk?
A: Kanal5.com.mk is hosted by T-Mobile USA, Inc. in United States.
Q: How much is Kanal5.com.mk worth?
A: Kanal5.com.mk has an estimated worth of $75,600. An average daily income of approximately $126, which is roughly $3,833 per month.

Kanal5.com.mk Reviews

We don't have any reviews for this website yet.

You could be the first to write one!

Add your review

Kanal5.com.mk Free SEO Report

Website Related Search Terms

Website Inpage Analysis for Kanal5.com.mk

H1 Headings

38 :
 1. ВЕСТИ ВО 6
 2. Само Вистина секој ден во 18.30
 3. Зевзекманија
 4. Последни вести
 5. Кои се потенцијалните „кандидати“ за „црната листа“ на САД?
 6. Фановите бараат НБА да го смени логото во чест на Јокиќ
 7. ВМРО-ДПМНЕ: Иван Џолев со партиското соопштение призна дека го прекршил законот
 8. Албанското Собрание му изгласа импичмент на Илир Мета, на ред е Уставниот суд
 9. Запленети 740 килограми кокаин на Малта, требало да заврши во Словенија
 10. АА: Указот на претседателот Бајден ја погодува корупцијата, Владата да не манипулира
 11. Владата ги објави резултатите за мазутот: Прекршочни казни, забрани за работа, одземање лиценци
 12. Нова наредба на Бајден: Сите против Преспанскиот и Охридскиот договор ќе бидат на црната листа
 13. Груби на средба со романската амбасадорка Аксинте
 14. 3.000 евра казна за ВМРО-ДПМНЕ поради напуштање на судницата за време на рочиште
 15. И денеска редици од македонски граѓани за вакцинација во Србија
 16. МТСП:Нема простор за злоупотреби на правото недела ден на неделен одмор
 17. Заев: Наредбата на Бајден е сериозна порака на охрабрување и мотивација
 18. Османи на видео средба со Високиот комесар за национални малцинства на ОБСЕ, Абдракхманов
 19. Најважни вести
 20. Нова наредба на Бајден: Сите против Преспанскиот и Охридскиот договор ќе бидат на црната листа
 21. Кој би бил потенцијално најзасегнат од најавеното проширување на американската црна листа?
 22. Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Зоран Иванов и Сафет Бишевац
 23. Кои се потенцијалните „кандидати“ за „црната листа“ на САД?
 24. Владата ги објави резултатите за мазутот: Прекршочни казни, забрани за работа, одземање лиценци
 25. Албанското Собрание му изгласа импичмент на Илир Мета, на ред е Уставниот суд
 26. Запленети 740 килограми кокаин на Малта, требало да заврши во Словенија
 27. 3.000 евра казна за ВМРО-ДПМНЕ поради напуштање на судницата за време на рочиште
 28. Заев: Наредбата на Бајден е сериозна порака на охрабрување и мотивација
 29. Најмалку тројца пациенти загинале во пожар во болница во Русија, се запалил респиратор(ВИДЕО)
 30. Тешка сообраќајка на Првомајска: Двајца загинати и седуммина повредени
 31. Магазин
 32. Принцот Чарлс прв пат во јавност ја спомена новородената внука Лилибет
 33. Се појавија првите детали од новата Опел Астра (ФОТО)
 34. Во Вашингтон акција: Прими вакцина, добиј џоинт
 35. Дел од јавноста има дилеми за „Синовак“, лекарите уверуваат дека е ефикасна
 36. Фастли: Грешка во софтвер предизвикувач на вчерашното уривање на повеќе светски сајтови
 37. Пристигнаа 30.000 вакцини на „Синовак“, донација од Република Турција
 38. Видео: Уметници создадоа шарено оризово поле во Кина

H2 Headings

0 :

H3 Headings

18 :
 1. Македонија
 2. Македонија
 3. Македонија
 4. Македонија
 5. Македонија
 6. Регион
 7. Свет
 8. Македонија
 9. Македонија
 10. Свет
 11. Македонија
 12. Живот
 13. Автомобилизам
 14. Живот
 15. Здравје
 16. Технологија
 17. Здравје
 18. Забава

H4 Headings

0 :

H5 Headings

0 :

H6 Headings

0 :

Total IFRAMEs

0 :

Total Images

40 :

Google Adsense

:
Not Applicable

Google Analytics

:
UA-10177945-2

Links - Internal

124:

Links - Internal (nofollow)

0:

Links - Outbound (nofollow)

0:

Keyword Cloud for Kanal5.com.mk

132

Longtail Keyword Density for Kanal5.com.mk

KeywordsOccurences
06
13
23
33

Who hosts Kanal5.com.mk?

Kanal5.com.mk Hosting Provider Information

Hosted IP Address:172.67.70.139
Hosted Hostname:172.67.70.139
Service Provider:T-Mobile USA, Inc.
Hosted Country:United StatesUS
Location Latitude:37.751
Location Longitude:-97.822
Webserver Software:CloudFlare

Is "T-Mobile USA, Inc." in the Top 10 Hosting Companies?

Name
Percentage
GOOGLE
16.3509%
Unknown
7.9282%
AS-26496-GO-DADDY-COM-LLC
4.2120%
NAMECHEAP-NET
3.4686%
AMAZON-AES
2.5797%
GoDaddy.com, LLC
2.3421%
UNIFIEDLAYER-AS-1
2.2322%
Fara Negar Pardaz Khuzestan
1.8901%
CONFLUENCE-NETWORK-INC
1.6374%
1&1 Internet AG
1.5839%
T-Mobile USA, Inc.
1.3324%

HTTP Header Analysis for Kanal5.com.mk

Http-Version: 1.1
Status-Code: 200
Status: 200 OK
Date: Wed, 09 Jun 2021 16:12:19 GMT
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
Cache-Control: private
Vary: Accept-Encoding
X-AspNet-Version: 4.0.30319
X-Powered-By: ASP.NET
Strict-Transport-Security: max-age=31536000
CF-Cache-Status: DYNAMIC
cf-request-id: 0a9324db9c000032b32b019000000001
Expect-CT: max-age=604800, report-uri="https://report-uri.cloudflare.com/cdn-cgi/beacon/expect-ct"
Report-To: {"endpoints":[{"url":"https:\/\/a.nel.cloudflare.com\/report\/v2?s=+g+fzB0YjOYVAnz8rjSwTvjtszoAQYDQtAEIKwPHOCfG6m5xf/UosUX/grtMYW6SI6PSkZLj8Z+aznXX03kqhN7AoYCu/SiuQz+AmgXpDFdMSsTG7Xe9P+mJ"}],"group":"cf-nel","max_age":604800}
NEL: {"report_to":"cf-nel","max_age":604800}
Server: cloudflare
CF-RAY: 65cba40c2afd32b3-CDG
Content-Encoding: gzip

Kanal5.com.mk Domain Nameserver Information

HostIP AddressCountry
vita.ns.cloudflare.com 108.162.192.238
keenan.ns.cloudflare.com 108.162.195.11


Need to find out who hosts Kanal5.com.mk?


Domain Registration (WhoIs) information for Kanal5.com.mk

 % This is the RIPE Database query service.
% The objects are in RPSL format.
%
% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.
% See http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf

% Note: this output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

%ERROR:101: no entries found
%
% No entries found in source RIPE.

% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.100 (HEREFORD)

Websites with Similar Names

Kanal-28.de
Kanal 28: ❤ Der große Blog rund um den Kaffee & mehr ❤
Kanal-7.net
Kanal-7.NeT | Sohbet, Chat, Sohbet Odaları, Mobil
Kanal-abfluss-gmbh.de
Wild Kanal Abfluss Service GmbH
Kanal-baumgartner.de
Grellner + Baumgartner GmbH Rohrreinigung • Kanalservice | Meisterbetrieb für Rohrtechnik, Kanaltechnik und Industrieservice | Zertifizierter Berater für Kanalsanierung und Grundstücksentwässerung
Kanal-d.org
TOP STIRI DIN MEDICINA
Kanal-elblaski-lgd.pl
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania – Oficjalna strona
Kanal-expert.com
Канал експерт – Поредният WordPress сайт
Kanal-fibre.com
Félicitations ! Votre domaine a bien été créé chez OVH !

Recently Updated Websites

Fische24.shop (3 seconds ago.)Fradiamantte.buzz (4 seconds ago.)Seiko-optical.fr (6 seconds ago.)Taviranyitoszakuzlet.hu (9 seconds ago.)Biancavillanueva.com (11 seconds ago.)Iranpixell.com (14 seconds ago.)Fairfieldmbc.org (16 seconds ago.)Graphitefonts.com (17 seconds ago.)Royanarealty.com (17 seconds ago.)Riweb.com.br (17 seconds ago.)Honeysouled.com (18 seconds ago.)Bukianoptical.com (19 seconds ago.)Designbrightly.com (19 seconds ago.)Nohombre.com (20 seconds ago.)944656.com (21 seconds ago.)Directdepositpro.com (24 seconds ago.)Medicareplain.com (25 seconds ago.)Mattmasonphotography.com (25 seconds ago.)Experiencingscripture.org (29 seconds ago.)Jayasutrapolymer.com (34 seconds ago.)It199.com (34 seconds ago.)Arturis-luxury.com (37 seconds ago.)Officekatsu.com (38 seconds ago.)Studiommc.it (38 seconds ago.)Interior.monster (40 seconds ago.)Virginianazareneretreatcenter.org (40 seconds ago.)2-0-3-1.com (40 seconds ago.)Thorntonmbk.com (44 seconds ago.)Distinctlyoklahoma.com (46 seconds ago.)Antii.com (49 seconds ago.)

Recently Searched Keywords

grid-body li (5 seconds ago.)quilting learning center (9 seconds ago.)однокомнатная премиум студия «серебро» на кирова 10 (25 seconds ago.)漂亮还蛮耐肏的给点钱带回酒店啪 (25 seconds ago.)153 разрыв женщин (30 seconds ago.)solar power and green energy (32 seconds ago.)outdoor adventure brand (33 seconds ago.)27 карлики (34 seconds ago.)outwider.com 1999 (36 seconds ago.)amerika dil okulları 2021 fiyat listesi (37 seconds ago.)销售助理 面试 (38 seconds ago.)bún chả cá đà nẵng – đặc sản nức tiếng của thành phố đáng sống đà nẵng vùng đất của những cảnh đẹp và món ăn ngon. có rất nhiều [...] (42 seconds ago.)предизвикателствата пред банковия сектор в българия (42 seconds ago.)battery assembly line (50 seconds ago.)blackfriday 2019 prime exclusive today 2019 (57 seconds ago.)riomar (59 seconds ago.)odour eliminator machine (1 minute ago.)koku (1 minute 1 second ago.)中国铁建国际投资集团有限公司 (1 minute 19 seconds ago.)вода на участке (1 minute 21 seconds ago.)n {{categorystring}} (1 minute 27 seconds ago.)предизвикателствата пред банковия сектор в българия (1 minute 29 seconds ago.)предизвикателствата пред банковия сектор в българия (1 minute 41 seconds ago.)диэлектрический инструмент в домашних условиях (1 minute 41 seconds ago.)предизвикателствата пред банковия сектор в българия (1 minute 45 seconds ago.)диэлектрический инструмент в домашних условиях (1 minute 48 seconds ago.)как и когда сажать морковь осенью под зиму (1 minute 51 seconds ago.)︎ (1 minute 54 seconds ago.)календарь садовода огородника (2 minutes 2 seconds ago.)blackfriday sale today (2 minutes 8 seconds ago.)